Hoạt động – Pappas Atkins – One NDCSA!
Chuyển đến thanh công cụ
 • Pappas Atkins đã đăng cập nhật 2 tháng. 3 tuần trước đây

  تیم کوک می‌گوید این یک درس برای من داشت و آن هم اینکه مسیر زندگی قابل‌پیش‌بینی نیست و تنها کاری که می‌توانیم بکنیم این است که برای تغییر آماده باشیم. بخشی از این نگرانی شما طبیعیه و اقتضای موقعیت سنی شما هست و حساسیت موضعی بیش از حد روی موضوعی مثل شغل که تکلیفش در طول زمان مشخص میشه، نشونه فعل و انفعالات هرمونی در جوانان هم سن و سال شما هست. البته در جامعه ای که آموزش کافی برای جوانها وجود نداره، این مساله حالت حادتری به خودش میگیره. راه حل مساله شغل در طول زمان به دست میاد و اینطور نیست که شما طی یک هفته یا چند ماه با تمرکز زیاد بتونی این مساله رو برای خودت حل کنی.

  خیلی ها تو انتخاب شغل خودشون احساسات و علاقه و توانایی هاشون رو برای همرنگ جماعت شدن می فروشند , آره می فروشند! موقع انتخاب شغل از خودت سوال کن این همون چیزیه که فکر میکنم می تونم توش موفق بشم؟ اگه توی جواب مردد هستی یعنی با خدت رو راست نیستی و داری چیزی رو از خودت مخفی می کنی. شغل؟ انتخاب شغل؟ شغلم مگه انتخاب کردن داره ؟ نه من حوصله این بازی ها رو ندارم آنقدر گرفتاری دارم که به اینجور چیزا فکر نکنم و از این دست بازخورد ها که معمولا نشونه پیچیدگی بیش از حد این انتخابه مهم هستش. چون صد در صد یکی از ارکان اصلی انتخاب یه شغل بحث مالی و درآمدی اون شغله و اگه در نظر گرفته نشه امکان پیشرفت برای فرد محیا نمیشه. فکر کنم براتون پیش اومده باشه افراد شما را با کاری که انجام میدین قضاوت کنن.ممکنه تو یه مهمونی باشه , یه جلسه کاری باشه و یا هر جمع دو تا چند نفری که از شما درباره کارتون سوال پرسیده میشه. و این یه دلیل خیلی مهمه که لزوم یادگیری انتخاب شغل مناسب و شغل طلایی رو خیلی بیشتر به ما نشون میده.

  از زمان مشارکت او در بتها، Abreu به یکی از پرفروش ترین های سابق تبدیل شده است بتها شرکت کنندگان در فنلاند و یکی از موفق ترین خواننده های زن فنلاندی. او دارد گواهی شده رکورد فروش بیش از 190،000 نسخه ، که او را نیز در میان 100 هنرمند پرفروش موسیقی در تمام زمانها در فنلاند قرار می دهد. ببین دوست من , تو این مقاله اصلا قرار نیست بهت مشاوره انتخاب شغل بدم . بلکه دوست دارم یه چهار چوب خوب فکری برات بسازم تا در مورد شغل آینده ات درست تصمیم بگیری , شغلی که با توجه به تغییرات هر روزه دنیا با سرعت در حال تغییره.

  تست اوکانر آلبوم به دومین آلبوم شماره یک Abreu تبدیل شد و با فروش بیش از 50 هزار نسخه از پلاتین معتبر برخوردار شد. این آلبوم با بالاترین فروش در سال 2008 در فنلاند بود و باعث ایجاد دو تک آهنگ دیگر با “Something About U” و “Come Undone” شد ، اگرچه آهنگ ها فقط برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شدند. در اوایل سال 2009 ، Abreu حمایت کرد اکنون با یک تور کراس کانتری ، که مانند اولین تور او ، در مکانهای فروخته شده بازی کرد.

  مسلما برای شما شغل خوب و بهترین انتخاب شغل شغلی هستش که تو اون بیشترین سرعت رو داشته باشین و این اتفاق نمی افته مگر اینکه بری سراغ دنیای درون و نقاط قوت خودت, تا بتونی تو بهترین مسیر قرار بگیری. پس بهترین راه , رفتن سراغ بهترین انتخاب شغلی متناسب با خودتون هست. تاثیر داره و هر انتخابی که افراد تو مسیر شغلیشون انجام میدن اونها رو به سمت یه سبک زندگی متفاوت هدایت می کنه که ثمره مستقیم اون شغل هستش. عوامل دیگری که مهم است در نظر داشته باشید، بازار کار، آینده شغلی و شرایط مختلف کاری است که قصد ورود به آن را دارید. پاسخ به سؤالاتی که در ادامه مطرح می‌کنیم می‌تواند به شما کمک کند.

  در صورتی که همچنان چند گزینه دارید، می‌توانید بعد از هر تست یا هر زمانی که خواستید، این فرایند را تکرار کنید. یادتان باشد که با جلو رفتن در مسیر شغلی خود، تجربهٔ بیشتری به دست می‌آورید و می‌توانید سریع‌تر و دقیق‌تر تصمیم بگیرید. انتظار نداشته باشید در ابتدای مسیر شغلی بتوانید خیلی دقیق مشخص کنید که در چه گرایش تخصصی‌ای از یک شغل کار می‌کنید و مهارت‌های خاص شما چه خواهد بود؛ بلکه بپذیرید که ممکن است جزئیات برای شما واضح نباشد و همیشه برای تجربه کردن به خودتان زمان بدهید. اما این تنها دلیلی نیست که ما را در استفاده از تست‌های شخصیت‌شناسی محتاط می‌کند. اما در واقعیت، این تفکر الزاماً درست نیست.این موضوع در تست‌هایی که افراد را به چند دستهٔ کلی تقسیم می‌کند بیشتر دیده می‌شود.

  قطعا مشخص است که اگر کار استعدادیابی کودکان از مراحل ابتدایی کودکی او شروع شود قطعا مسیر مستقیم تر و کم اشتباه تری را کودک طی خواهد کرد و به عبارت دیگر در مسیر صحیح تری قرار می گیرد. در این صورت هزینه وقت، انرژی، تلاش، کوشش و مالی خانواده ها به حداقل می رسد. اول اینکه جانسون اوکانر خیلی قبل تر از گاردنر مساله استعدادیابی را مطرح نمود و اعلام کرد که من قربانی استعدادیابی نشدن بودم و خودش رو قربانی استعداد یابی نشدن می دانست و می گفت اگر من کودک بودم و استعدادیابی می شدم، قطعا زندگی دیگه ای رو تجربه می کردم. گارنر فردی بود که بحث IQ رو بتنهایی یعنی به دست آوردن عددهوش رو فقط بعنوان یک درجه اندازه گیری در نظر گرفت و مشخص کرد که این عدد می توانه در کنار چیزهای دیگه کمک کننده باشه اما به تنهایی مشخص کننده ی مسیر فرد نیست. پس خوشا بحال کودکی که در سن 3 یا 4 سالگی استعدادیابی میشه و مسیر براش مشخص می شود و خوشا بحال خانواده ای که این فضا رو برای کودکشون فراهم می کنند که فرزندشون از همون ابتدای کودکی در مسیر درست و میانبر قرار بگیرد.

  «کمک کردن به دیگران» اگرچه نه همیشه، ولی در بسیاری از موارد می‌تواند به جنس کار مرتبط باشد؛ پس شغلی که انتخاب می‌کنیم در رضایت شغلی و درنهایت بر رضایت از زندگی ما تأثیر می‌گذارد.در مقالهٔ رضایت شغلی، این سه عامل را توضیح داده‌ایم. در این مقاله دربارهٔ این صحبت می‌کنیم که چگونه شغل و حرفه‌ای را پیدا و انتخاب کنیم که این عوامل در آنها وجود داشته باشد.البته رضایت شغلی تنها به انتخاب شغل و حرفه بستگی ندارد. دو عامل آخر، یعنی «همکارانی که هوایتان را داشته باشند» و «نبود عوامل منفی قوی» بیشتر به محیطی که در آن کار می‌کنیم بستگی دارد، که در مقالهٔ کار پیدا کردن دراین‌باره صحبت کرده‌ایم. انتخاب یک مسیر شغلی مناسب، چالش برانگیز و مشکل است؛ این که آیا شما باید انتخاب حرفه ای خود را شروع کنید یا مسیر شغلی موجود خود را تغییر دهید، با سردرگمی و اضطراب همراه است.

  درحالی که هوارد گاردنر از پیش دبستانی و مدرسه کار استعدایابی کودکان را شروع کرده است. فارغ از تمام دغدغه های هممون که نسبت به سنمون و جایگاه و موقعیتمون تو این جامعه یعنی ایران داریم. ما با انتخاب شغل روند زندگیمون رو انتخاب می کنیم .موقعیتمون تو آینده روبرنامه ریزی می کنیم .شب و روزمون و اوقات فراغت و مشغولیمون رو تعیین می کنیم. آدم های دور و بر و خوشی ها و نا خوشی ها و خنده ها و عصبانیت ها رو تعریف می کنیم. اینکه یه کاری رو تا کی ادامش میده استقامتت رو تو اون مسیر نشون میده .

  تا وقتی امتحانش نکرده‌اید، ممکن است حدس‌هایی درمورد آن داشته باشید. اما وقتی درون آن شغل بروید، می‌فهمید که حدستان دقیق نبوده یا حتی کلا متفاوت بوده است. تجربه‌ای هم که دیگران داشتند ممکن است برای شما صدق کند یا نکند.

  نظریه هوارد گاردنر در استعدایابی امکان بررسی دقیق تر و استعدادیابی غنی تری رو میدهد. قطعا از آنجایی که استعداد ذاتی هست در هر سنی استعداد مربوطه در ما وجود دارد، استعداد برتر ما مشخص است پس 3 سالگی و 12 سالگی و 20 سالگی ندارد در هر مقطع زندگی استعدادهای ما پایدار هستند. پس خوشا بحال کسی که توی این فضا قرار بگیرد و به 12 سالگی یا به 20 سالگی نرسده مشخص بشه که این عزیزم تو چه فضایی می تواند بهترین عملکرد رو داشته باشد. وقتی مسائل مختلف به کودکان آموزش داده می شود، پیدا کردن هوش ابتدایی او در فرآیند استعدادیابی سخت می شود.

  من دقیقا نمیدونم شما تو چه سنی هستید و تو کدوم قسمت از مسیر شغلیتون هستید به خاطر همین یه مسیر کلی زندگی رو براتون این پایین گذاشتم که تو اکثر آدم ها صادق هستش. امیدوارم الان که این مقاله رو می خونی در یکی از مناطق آبی این نقشه باشی تا با هم بتونیم تغییرات خوبی رو ایجاد کنیم. یا یه نمونه دیگه از مشاوره انتخاب شغل یا مشاوره انتخاب رشته دانشگاه که تو جامعه زیاد دیدیمش .گیر کردن دست عمو و دایی و عمه و یا خاله تو یه سفر یا تو یه مهمونیه. رفتم سراغ گوگل در مورد انتخاب شغل و راهکارهای انتخاب شغل مناسب سرچ کردم ولی واقعا مقاله جامع و کاربردی نبود که بشه بهش استناد کرد و به همه معرفیش کرد.

  پس مسابقات استعدادیابی کودکان اگر تحت مسابقه ای چند روزه انجام می شود جای شک دارد. بهتر است فعالیت مدارس به سمت فعالیت های علمی و practical بروند که در این قالب کشف استعداد صورت بگیرد. وقتی کسی میتونه در دفعات مختلف یک عملکرد رو به حد عالی انجام بده یعنی اینکه این شخص در این کار نقطه ی قوت بالایی داره؛ یعنی این آدم برای این کار ساخته شده و همیشه از انجام این فعالیت احساس غرور و رو قدرت می کنه. در پروسه استعدادیابی همه چیز براساس انتخاب و اینکه کودک براساس احساسات امروزش چه محیطی را انتخاب می کند تجهیز می شود، برای مثال یک روز دلش می خواهد نقاشی بکشد، نجاری کند، شطرنج بازی کند، سفالگری کند. در حالی که الان طبق این نظریه همه ی افراد بسیار هوشمند هستند ولی بسته به نوع هوش برترشون با همدیگر برخورد می کنند.

  چون این کتاب، فوق العاده عالی درباره ۳۴ استعداد کلیفتون صحبت می‌کند و واقعاً این توانایی را به شما می‌دهد که ۵ مورد از مهم ترین استعدادهای خود را بشناسید. رشته های مختلف تحصیلی میتوانند آینده خوبی را برای شما رقم بزنند به شرطی که شما توانمندی های خود را در زمان تحصیل به خوبی بشناسید و بر اساس ان روند تحصیل خود را ادامه دهید. توانمندی باعث می شود شما موفق تر از کسانی که در کاری توان و استعداد کافی ندارند عمل کنید. او با دعوت شرکت جنرال الکتریک وارد بحث استعداد یابی کارمندان این شرکت شد. بر طبق نظریات او هر کارمندی دارای مهارت‌های خاص است که می‌تواند با صرف انرژی و زمان کمتری نسبت به بقیه ‌ی کارمندان آن را انجام دهد.